איטום טוב למרפסת

איטום גגות_1כל מה שצריך לדעת על איטום טוב למרפסת

בעיה מצויה בבניני מגורים היא חדירת רטיבות מדירה לדירה בדרך כלל מגג או ממרפסות שמש פתוחות. על פי החוק, חייב ועד הבית למנוע רטיבות מגג או מקירות הבניין החיצוני לדירות הדיירים וכל בעל דירה אחראי על הרטיבות מהמרפסת ששייכת לדירתו.

בעיות איטום מורכבות ויקרות הן בעיות איטום בחלקים התת קרקעיים של הבניין, מרתפים, ומקלטים או פיר מעלית מוצף אז לעיתים יש צורך לחפור  בתשתיות הקיימות, על מנת לתקן את הטיעון תיקון.

“במידה ומתברר כי איכות הבניה ברמה ירודה, יש לפתוח שוב את הריצוף ולאטום”

איטום מרפסות

הבעיה הנפוצה ביותר והיקרה ביותר בתחום האיטום היא נזילה ממרפסת שמש פתוחה לדירה למטה. במידה ומתברר כי איכות הבניה ברמה ירודה, יש לפתוח שוב את הריצוף ולאטום. זהו טיפול שורש בבעיה והאיטום יכול להחזיק לעשר ואפילו עשרים שנה. רק במידה והבעיה נקודתית לחלוטין פתרונות של אטימת סדקים ותיקון סביב מרזבים יכולים להועיל. עוד פתרון זול אך לא כל כך יעיל, הוא על ידי הוספת שכבת איטום מעל הריצוף הקיים. הפתרון תלוי בכמות המשקל שניתן להוסיף למרפסת על מנת שתישאר יציבה, ובנוסף לכך המפלס של המרפסת אמור להישאר נמוך ממפלס הבית. החסרונות, יש חשש שהמים יחלחלו למקום אחר, או לחלופין המים  יתאדו והריצוף הקיים פשוט יתכער ויתעוות. בקיצור גם אם יציעו לכם, פתרונות קוסמטיים כגון פתיחת החריצים על ידי מסור דיסק ומריחת רובה אקרילית או רובה אפוקסית בחריצים – אל תסכימו! כי במקרה הזה המשפט “זול שווה יקר” אמת לאמיתה.

מה כוללים שירותי איטום?

חברות המבצעות שירותי איטום נגד נזילות ורטיבות מציעות בין השאר מבחר שירותים מתקדמים טכנולוגית כגון: שימוש במצלמה תרמית לאיתור חדירת מים, איטום קירות ומעטפת חיצונית של המבנה על ידי חבלי סנפלינג. כך שבאמצעים הטכנולוגים של היום הכול אפשרי.

עצה של מנוסים, אל תנסו להתפשר ולקחת אנשים מקצוע פחות טובים, הקפידו על טיב החומרים בדקו האם לחומרים יש תו תקן ישראלי. בתחום האיטום אין קיצורי דרך! עבודה קפדנית וטובה תשתלם לך לטווח הארוך.

Save

חייגו עכשיו