המקלחת הנעימה ביותר

shower stall

בבתים רבים קיימים מקלחונים, כמקום יחיד למקלחות או בנוסף לאמבטיה. מקלחונים מאפשרים חיסכון במקו, או לחילופין אפשרות לשתי מקלחות של בני הבית בו זמנית. הרבה אנשים גם מעדיפים להתקלח דווקא במקלחון על פני אמבטיה, בשל שיקולי נוחות שונית, עם זאת, בבתים עם ילדים, מומלץ שתהיה בבית גם אמבטיה, משום שלא נוח לקלח ילדים במקלחון.

מקלחונים

תכנון של חדר אמבטיה הוא תכנון מורכב – אך חשוב לדעת מראש האם אתם מתכננים להציב מקלחון בחדר האמבטיה, ולתכנן מראש את מיקומו בצורה טובה. ישנם סוגים רבים מאד של מקלחונים, כמו גם אבזרים נלווים למקלחונים, ולכן כדאי מאד לדעת מראש מהם הצרכים שלכם וההעדפות שלכם בכל הנוגע למקלחונים – כך תוכלו לבחור בסוג המתאים לכם ביותר, וכמובן, האפשרי בחדר האמבטיה שלכם.

סוגי מקלחונים

ישנם, כאמור, לא מעט מקלחונים מסוגים שונים. מקלחונים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: מקלחונים רגילים, ואמבטיונים. אמבטיונים הם למעשה מעין אמבטיות נמוכות, בעלות אגנית גבוהה יותר מאשר במקלחון רגיל, וסגירה במחיצת זכוכית עד לתקרה, כמו במקלחון רגיל. אמבטיון מהווה פתרון לדירות עם ילדים – בעת הצורך מדובר באמבטיה, ובעת הצורך – במקלחון. המקלחונים הרגילים, מתחלקים לסוגים על פי המיקום שלהם והצורה שלהם:

מקלחונים פינתיים – מוצבים בפינת חדר האמבטיה. הסגירה שלהם יכולה להיות רבועה, קטומה או מעוגלת, בהתאם לעיצוב הכללי של חדר האמבטיה. מומלץ מאד שמקלחון פינתי יהיה סגור בצורה קטומה או מעוגלת, על מנת למנוע פינות חדות בחדר האמבטיה.

מקלחונים חזיתיים – ממוקמים במרכז הקיר, או בנישה בגודל המתאים לאמבטיה. מקלחונים חזיתיים תחומים בקיר אחד בחלק האחורי, או בשלושה קירות – במקרה של מקלחון בנישה. הצדדים שאינם תחומים בקיר, תחומים בזכוכית, כמובן.

סגירה של מקלחונים

כדי להיכנס למקלחונים, ישנה דלת למחיצת הזכוכית. הדלת יכולה להיות דלת כנף, שנפתחת כלפי חוץ, או דלת הזזה, שנכנסת אל מאחורי המשך התחימה של המקלחון. סוג הסגירה תלוי בטעם העיצובי של בני הבית, כמו גם במבנה חדר האמבטיה, ובאפשרות למיקום של דלת כנף. כל הסוגים של המקלחונים מגיעים במגוון עיצובים, בהתאם לסגנון של חדר האמבטיה כולו.

חייגו עכשיו