טבעות נישואין מהוות סמל לנישואיהם

טבעות נישואין

טבעות נישואין הן טבעות חשובות במיוחד. בכל התרבויות ובכל הדתות, הגבר מעניק לאשתו טבעת במהלך טקס הנישואין, ובחלק מן המקוות גם האישה נותנת טבעת לבעלה. טבעות נישואין מהוות סמל לעובדת היותם נשואים, והן מסמלות את הקשר ואת הקרבה בין האיש לאשתו.

טבעות נישואין

על פי היהדות, האיש מקדש את האישה בדבר בעל ערך. מלכתחילה, אין חובה שהקידושין יהיו בטבעת, והם יכולים להתבצע גם באמצעות מטבע בעל ערך כספי. אך המנהג להשתמש בטבעת השתרש היטב, בעיקר בזכות הסגולות המיוחדות שיש לטבעת. הטבעת העגולה מסמלת את מעגל החיים ואת הקשר בין בני הזוג, וכך היא הפכה להיות החפץ המועדף לקיים אתו את הקידושין. טבעות נישואין מגיעות במגוון צורות וסוגים. במקומות מסוימים מקובל שטבעות נישואין הן עגולות וחלקות, עשויות, כמובן, מזהב טהור. לעיתים קרובות ניתן לראות טבעות נישואין חלקות לחלוטין, ללא קישוטים, חריטות וכדומה. לעומת זאת, ישנם זוגות אשר מעדיפים לרכוש טבעות נישואין מעוצבות, או לחרוט משפט סמלי כלשהו על הטבעות. במקומות אחרים רווח מנהג לפיו טבעות הנישואין עשויות מכסף טהור, ומעוצבות בצורה ריבועית דווקא.

ענידה של טבעות נישואין

כאמור, טבעות נישואין מהוות סמל לנישואיהם של בני הזוג, כך שברור מעל לכל ספק שאישה אשר עונדת טבעת מסוג זה היא אישה נשואה, וכך גם הגבר. עם זאת, אין חובה כלשהי לענוד טבעות נישואין. ישנן נשים רבות אשר אינן אוהבות לענוד טבעות, והן אכן מוותרות על הענידה של טבעת הנישואין שלהן. אין בכך כל רע, כמובן, והדבר אינו משפיע על הנישואין בשום צורה. כמובן, נשים רבות אחרות עונדות את טבעות הנישואין שלהן בגאווה, במיוחד כאשר מדובר בטבעות מעוצבות ומיוחדות.

טבעות אחרות

טבעות אחרות מצטרפות לטבעות האירוסין, אשר ניתנות, כמקובל, כאשר בני הזוג מתארסים, או כאשר האיש מציע נישואין לארוסתו. טבעות אירוסין, בניגוד לטבעות נישואין, אינן צריכות להיות חלקות, ולהיפך, הן מושקעות, מעוצבות ויקרות, כאשר במרבית המקרים, כידוע, הן משובצות ביהלום גדול או קטן. כאשר טבעות אירוסין וטבעות נישואין משתלבות יחד, אין שילוב יפה מהן.

 

לפרטים נוספים : www.daniel-matat.co.il/

חייגו עכשיו