לוילון הגלילה עיצוב מנימליסטי

וילונות נהפכו משיטת הצללה לפריט המוסיף צבע ונפח עיצובי לבית. כיום, כמעט בכל בית ניתן לראות על חלק מהחלונות וילונות, מעוצבים, שקופים, אטומים, ארוכים או קצרים.

בשנים האחרונות התפתחו גם טכנולוגיות שונות לוילונות, וכיום ניתן להרכיב וילון, אותו ניתן לגולל למעלה ולמטה באופן חשמלי. וילון גלילה מאפשר שליטה על כמות האור שתכנס לחלל החדר, בניגוד לוילון רגיל, בו קיימת אפשרות של לפתוח אותו עד הסוף או להותירו מוסט על החלון.

בנוסף לטכנולוגיה החשמלית, כיום מייצרים וילונות הגלילה מבד מיוחד המאפשר בידוד של חום וקור, כך שהאוויר מחוץ לחלל החדר נותר בחוץ, כך שהבית יכול להיוותר חמים בחודשי החורף או קריר בחודשי הקיץ החמים.

לרוב, לוילון הגלילה עיצוב מנימליסטי, משמע, לרוב מעוצב בצבע אחיד, בעל שקיפות גבוהה או נמוכה, על פי בחירת הלקוח. עם זאת, ניתן לבצע הזמנה של בד צבעוני, עם טקסטורות שונות או קריקטורות, על מנת להתאימו לחדרי ילדים, למשל, או לצורך הוספת צבע לחלל החדר אליו מיועד.

עוד קיים כיום בשוק הוא וילון גלילה עם רשת המסננת את קרינת השמש, אך עם זאת, מאפשרת לאור השמש לחדור מבעדו.

בין יתרונות וילונות הגלילה, הם הנוחות בשימוש, בין אם מדובר בוילון גלילה ידני או חשמלי, ביעילותו לחלל החדר וכן באפשרות להשתמש בו בתור מסך עליו ניתן להקרין סרט.

וילונות גלילה ידניים הינם פשוטים לשימוש- על ידי משיכת החוט לכיוון אחד, הוילון יורד, ומשיכה מהכיוון השני משיב הוילון למעלה. לרוב, לא מדובר בפעולה רועשת.

 

פרטים נוספים באתר: http://www.teva-vilonot.co.il/וילונות-בד/

חייגו עכשיו