לחיות טוב בגיל הזהב

בית-אבות

כאשר אנו צעירים, רובנו מתפקדים בבריאות ובמרב כוחותינו. מרוץ החיים מעביר אותנו מנקודה לנקודה בחיים. אך כאשר אנו מתבגרים, החיים מאטים את הקצב שלהם. שנות גידול הילדים חלפו, שנות הפנסיה הגיעו, ואנשים רבים מוצאים את עצמם חסרי תעסוקה שמלהיבה אותם, ללא בני משפחה שנמצאים בקרבתם בכל זמן ולעיתים קרובות הגיל נותן את אותותיו בעייפות, בחולשה ובזקנה. בשלב הזה של החיים, אנשים רבים בוחרים לעבור לגור בבית אבות, שבו הם יכולים להעביר את חייהם בשקט ובשלווה, עם כל מה שהם זקוקים לו בהישג יד, ועם סיוע ותמיכה בכל הדרוש.

בתי אבות

בית אבות הוא מקום מגורים עבור אנשים בגיל הזהב. אך לא כל בית אבות זהה לשני. למעשה, ישנם סוגים רבים של בתי אבות.

הסוג הראשון הוא דיור מוגן, כלומר שטח מוגדר שבו אנשים בגיל הזהב חיים בדירות פרטיות משלהם, אך בתוך קהילה סגורה אשר מכילה את כל השירותים הנדרשים לאנשים מבוגרים, משירותי ניקיון ועד שירותי רפואה. דיור מוגן מספק לדייריו פעילויות שונות בהן הם יכולים להשתתף כרצונם.

הסוג השני הוא בית אבות רגיל. הוא מיועד לאנשים אשר מעוניינים בסיוע צמוד יותר, ואשר אינם יכולים לנהל בית בכוחות עצמם, אך יכולים לתפקד בעצמם באופן כללי. בית אבות רמת טבעון מסוג זה מעניקים חדר לכל דייר או לכל זוג, ומאפשרים מגוון פעילויות בתוך שטח בית האבות, עם סדר יום קבוע, ארוחות מסודרות ופעילויות המתאימות לקשישים.

הסוג השלישי הוא בית אבות סיעודי. בתי אבות אלה מיועדים למבוגרים שכבר אינם יכולים לתפקד בכוחות עצמם, וזקוקים לסיוע גם בפעולות יומיומיות פשוטות, כמו הלבשה, אכילה וכן הלאה. אנשים רבים במצב זה נותרים לגור בביתם עם מטפל או מטפלת צמודה, אולם עבור רבים, כמו גם עבור בני המשפחה, נ יותר המעבר לבית אבות סיעודי. בתי אבות סיעודיים מעניקים לשוהים במקום סיוע וליווי צמוד, ארוחות מותאמות ופעילויות כמו ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וכן הלאה, על מנת לאפשר למבוגרים לנהל חיים תקינים ככל האפשר.

חייגו עכשיו