מהו בדק בית?

רכישת דירה היא אחת הקניות הגדולות ביותר, אם לא הגדולה ביותר שעושה אדם במהלך חייו. קניה זו מלווה בחיפושים רבים ומייגעים, בהתלבטויות רבות עד להחלטה הסופית. כמה מצעק לגלות לאחר זמן מה ליקויים שונים שהיו נסתרים לעין בלתי מקצועית וגורמים לעגמת נפש ולעלויות רבות במשך הזמן.

בדיוק כדי למנוע תרחיש לא נעים שכזה קיימת אפשרות של בדק בית.ביצוע בדק בית תקין

מהו בדק בית?

בדק בית היא בדיקה שנערכת לפני רכישת דירה . הבדיקה מבוצעת על ידי איש מקצוע בתחום ההנדסה והבניין שבודק את הדירה וקובע מהם הליקויים האובייקטיביים של הדירה כדי להעריך את ערכה המדויק של הדירה ואת העלויות הכספיות לתיקונים השונים

מדוע כדאי לבצע בדק בית?

מטרתה של בדיקת בדק בית היא להציג באופן האובייקטיבי ביותר את מצבה של הדירה בפני הרוכש הפוטנציאלי. חשוב מאוד שהמהנדס, מבצע הבדיקה יציג את הנתונים בצורה נכונה, לא יעניק משקל רב מדי לליקוי שאינו משמעותי לתפקוד סביר של הדירה, ומנגד לא ימעיט בחשיבותם של ליקויים שעלולים לפגום בערך הדירה ובאיכות החיים בה.
חובה לפרט בפני הקונה את העלויות הכספיות של התיקונים בהווה ושל אלו שסביר להניח שייווצרו בעתיד. זאת כדי להעניק לקונה את מלוא הנתונים כך ששיקול דעתו יהיה נקי.

חשוב שהמהנדס יהיה בקי בנתוני השטח הן מבחינה טיב הקרקע והשפעתה על יסודות המבנה, האקלים המקומי ( גשם, רוח, כיווני אוויר) ונתונים נוספים שהם בעלי השפעה על מצבה של הדירה בהווה ובעתיד. דירות זהות מצד המאפיינים שלהן (גובה קומה, איכות הבניה ועוד) עלולות להגיב באופן שונה בהתאם לתנאי האקלים והשטח. לכן חשוב שבעל המקצוע יבין את תנאי השטח ואת ההשלכות שלהם על הדירה הנבדקת. דירה באזור המרכז עלולה להגיב ברטיבות ובעובש ללחות מתמשכת ואילו דירה זהה באור השפלה תגיב בצורה ידידותית ואל יגרמו בה בעיות כלשהן.

בדק בית מקצועי הוא בדק בית שנעשה על ידי בעל מקצועי אמין ומיומן בתחום בעל המלצות ומוניטין . חשוב מאוד לא להתפשר ולהזמין מהנדס מקצועי בתחום כדי לא לחוות בעתיד עגמת נפש מקניית הדירה.

לפרטים נוספים: http://www.nirbuild.co.il/

חייגו עכשיו